Urika

Urika jest referencyjnym przedwzmacniaczem gramofonowym, dla wkładek z ruchomą cewką (MC), zaprojektowanym do instalacji wewnątrz gramofonu Sondek LP12. Droga sygnału jest tak krótka jak jest to tylko możliwe. Urika posiada zewnętrzny zasilacz, we wspólnej obudowie z kontrolerem silnika Radikal. Dzięki nowemu silnikowi, który generuje minimalną ilość zakłóceń elektrycznych oraz akustycznych, stało się możliwe umieszczenie układu w najlepszym do tego miejscu – w gramofonie.

Delikatny sygnał z wkładki niskopoziomowej wkładki MC ma do przebycia bardzo małą odległość, zanim nie zostanie wzmocniony i przesłany dalej. W porównaniu z poprzednim układem, droga sygnału jest prawie 7-krotnie krótsza. Nowy kabel ramienia oprócz symetrycznej budowy oraz odpowiedniego ekranowania, jest również bardziej giętki i łatwy w instalacji. Dzięki temu ograniczono do minimum przypadki, kiedy ułożenie kabla mogłoby wpływać na pracę mechaniki gramofonu. Urika wraz z nowym T.Kable oferuje o między innymi, o wiele lepszy stosunek sygnału do szumu, dzięki czemu usłyszymy więcej muzyki niż kiedykolwiek wcześniej, we fragmentach gdzie była ona gubiona.

Obudowa Uriki stanowi jedność z nową wersją Trampoliny. Trampolina oprócz zapewnienia dodatkowej izolacji od podłoża gramofonu, izoluje również phono-stage od drgań i wibracji. Przywracanie liniowej charakterystyki sygnału (zgodnie z krzywą RIAA) odbywa się bez udziału kondensatorów włączanych szeregowo w tor sygnału. Dzięki temu uniknięto „podbarwień” dźwięku, które są nieuniknione w takiej sytuacji i zależą od materiału, z którego wykonano kondensator oraz jego konstrukcji.

Urika I wyposażona jest w wyjścia RCA oraz zbalansowane XLR. Jako że stopnie wyjściowe są dla obu wyjść całkowicie niezależne, można korzystać z obu jednocześnie. Używanie kabli XLR zalecamy w przypadku, kiedy musimy przesłać sygnał na większe odległości (powyżej 2 m) lub urządzenia nie są prawidłowo uziemione.

Urika II posiada dwa wyjścia Exakt Link umożliwiające podłączenie phono-stage'a do wszystkich źródeł Linn DS/DSM z wejściami Exakt Link.


Dostępny w salonach:
Linn LP12 Specialist


Urika I (RCA/XLR)
Cena: 13 900 PLN

Urika II (Exakt Link)
Cena: 14 900 PLN
Urika
Dodatkowe informacje:
POBIERZ