Uphorik

Zewnętrzny phono-stage dla wkładek MM lub MC – Linn Uphorik. Nazwa jest szkocką wariacją na temat słowa euphoric, czyli euforia. Taki jest też oczekiwany rezultat po podłączeniu przedwzmacniacza do naszego systemu. Opracowując Uphorika, inżynierowie Linn’a skorzystali z doświadczeń zdobytych podczas prac na Uriką oraz Linto. Jest to jeden z nielicznych przedwzmacniaczy gramofonowych, gdzie każde wejście potraktowano z taką uwagą.

W jednej obudowie znajdziemy praktycznie niezależne układy wzmocnienia i korekcji RIAA dla wkładek MM oraz MC. Sygnał może zostać dostarczony gniazdami RCA lub XLR. Dodatkowo dla każdego z wejść możliwe jest dostosowanie wzmocnienia, impedancji oraz pojemności wejściowej. Dzięki szeregowi przełączników Uphorik ma możliwość dopasowanie się do praktycznie każdej wkładki na rynku.

Linn we wcześniejszych konstrukcjach unikał stosowania przełączników, sugerując że mogą one wprowadzać szum i zakłócenia. Jak poradzili sobie z tym problemem w Uphoriku? Po sprawdzeniu ustawień na własne uszy, możemy poprosić dealera o zalutowanie pożądanych wartości bezpośrednio na płytce i ominięcie przełączników. Zapewni to purystyczną ścieżkę sygnałową a także jeszcze wyższą jakość brzmienia


Dostępny w salonach:
Linn LP12 Specialist

Cena: 11 750 PLN
Uphorik
Dodatkowe informacje:
POBIERZ