GRAMOFONY

Gramofon analogowy Linn Sondek LP12 niezmiennie od 40 lat stanowi wzór do którego porównywane są wszystkie gramofony. Przygodę z Sondekiem można zacząć dobierając indywidualnie elementy składowe: zasilacz, ramię, wkładkę, podstawę, itp. lub decydując się na jeden z proponowanych przez nas systemów.

MECHANIKA

Sondek LP12

Produkt, dla którego Ivor Tiefenbrun zbudował firmę Linn. Legenda, dla melomanów absolutny wzorzec jakości oraz brzmienia analogowego.

Gramofon ten produkowany jest niemal bez zmian od 1972 roku. Obiekt marzeń wszystkich wielbicieli płyt winylowych i punkt odniesienia dla linnowskich źródeł cyfrowych.

więcej

ZASILACZE

Radikal MCU

Zestaw Linn Radikal MCU obejmuje trzy elementy: silnik DC zamknięty w izolowanej obudowie do montażu wewnątrz gramofonu, płytkę optosensora oraz zewnętrzny zasilacz i kontroler silnika w wersji Akurate oraz Klimax.

więcej

Lingo PSU

Najnowsza, czwarta już wersja zewnętrznego zasilacza dla gramofonu Sondek LP12 – Linn Lingo. Sercem urządzenia jest bardzo stabilny wzmacniacz w klasie A połączony z układem DSP.

więcej

Majik PSU

Podstawowy zasilacz z serii Majik przeznaczony do zabudowania w gramofonie Sondek LP12. Idealne rozwiązanie na start dla każdego miłośnika czarnych płyt oraz zamiennik starszych zasilaczy Valhalla i Basik. Ręczna zmiana prędkości.

więcej

SUB-CHASSIS

Keel

Jeden z najważniejszych ulepszeń dla LP12. Keel jest połączeniem sub-chassis, płyty ramienia oraz pierścienia mocującego, wykonanym z pojedynczego, jednolitego kawałka aluminium.

Dzięki specjalnej budowie i podstawie zaprojektowanej w celu minimalizacji szkodliwych dla dźwięku rezonansów, zapewnia on solidną podstawę dla ramienia stając się bardzo istotnym elementem gramofonu Sondek LP12.

więcej

Kore

Kore to nowe sub-chassis łączące wzmocnioną aluminiową konstrukcję z płytą ramienia. Wiele rozwiązań przeniesiono z flagowego sub-chassis Keel, jednak udało się utrzymać bardzo atrakcyjną cenę, przy niepodważalnej poprawie brzmienia.

więcej

PODSTAWY

Trampolin 2

Aluminiowa podstawa gramofonu Sondek LP12 zaprojektowana w celu poprawy izolacji akustycznej i mechanicznej od otoczenia. Szczególnie przydatna wówczas, gdy jest on ustawiony na zwykłych meblach. Umożliwia także wypoziomowanie.

więcej

Solid Base

Standardowa listwa stabilizacyjna LP12.
Ze względów funkcjonalnych i bezpieczeństwa jedna z dwóch (Solid lub Trampolin 2) musi być zamontowana w gramofonie. Jeden z elementów składowych podstawowej wersji gramofonu - Majik.

RAMIONA

Ekos SE

Ramię Ekos SE jest wyznacznikiem najlepszej możliwej do uzyskania jakości brzmienia z gramofonu analogowego. Charakteryzuje się ono zastosowaniem wielu zaawansowanych technologicznie materiałów, starannie dobranych ze względu na ich właściwości brzmieniowe, zapobieganie wibracjom, zminimalizowanie interferencji, niepożądanych rezonansów oraz efektu mikrofonowania.

więcej

Akito SE

Konstrukcyjnie zbliżony do EKOS’a SE lecz wykorzystywany jest tu konwencjonalny układ równoważenia statycznego ramienia za pomocą przeciwwagi, co w znaczący sposób upraszcza jego budowę.

Łożyskowanie i układ anty-skatingu rozwiązano podobnie jak w ramieniu referencyjnym, natomiast mechanizm „windy” jest całkowicie ręczny.

więcej

WKŁADKI

Kandid

Naszym celem przy konstrukcji wkładki Kandid było by każdy z elementów składowych odczytu był w stanie uzyskać jak najwięcej informacji z płyty i następnie odtworzyć w czystej muzycznej postaci. Akiva wykorzystuje najnowsze zdobycze inżynierii precyzyjnej uzyskując najlepsze efekty i najlepszy możliwy dźwięk z płyty winylowej.

więcej

Krystal

Krystal to niskopoziomowa wkładka MC, będąca rezultatem ponad 2 lat prac naszych inżynierów. Nowa, lżejsza konstrukcja, aluminiowe body, montaż na trzy punkty, lepszy tracking i wyższy poziom sygnału. Naturalne, angażujące, pełne barwy brzmienie z naszych ulubionych płyt.

więcej

Klyde

Klyde jest kontynuacją uznanej na całym świecie serii niskopoziomowych wkładek MC Linn'a. Doskonale zbudowana wysokiej jakości wkładka gramofonowa zapewniająca znakomitą reprodukcję muzyki zapisanej na płytach analogowych.

więcej

Adikt

Podstawowa wkładka gramofonowa typu MM zapewniająca idealne połączenie słynnego brzmienia Linn’a z przystępną ceną dla każdego entuzjasty dźwięku analogowego.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu konstruktorów, zaawansowanej inżynierii i dopracowaniu Adikt brzmi bardzo uzależniająco.

więcej

PRZEDWZMACNIACZE

Urika

Urika jest referencyjnym przedwzmacniaczem gramofonowym, dla wkładek z ruchomą cewką (MC), zaprojektowanym do instalacji wewnątrz gramofonu Sondek LP12. Droga sygnału jest tak krótka jak jest to tylko możliwe.

więcej

Uphorik

Zewnętrzny phono-stage dla wkładek MM lub MC – Linn Uphorik. Nazwa jest szkocką wariacją na temat słowa euphoric, czyli euforia. Taki jest też oczekiwany rezultat po podłączeniu przedwzmacniacza do naszego systemu. Opracowując Uphorika, inżynierowie Linn’a skorzystali z doświadczeń Uriki oraz Linto.

więcej

REKOMENDOWANE SYSTEMY ANALOGOWE


Dla Państwa wygody przygotowaliśmy proponowane przez nas gotowe systemy analogowe LP12 odpowiednie dla każdego z poziomów muzycznych Linn'a:
Majik, Akurate oraz Klimax.

więcej