Majik Isobarik

Muzyczny knock-out. Połączenie najlepszych cech kolumn Majik z opatentowanym układem głośników niskotonowych Isobarik.

Majiki oferują przepiękną sceną muzyczną, czyste i muzykalne oraz niemal uzależniające brzmienie. Wszyscy miłośnicy symfoniki, muzyki organowej, jazzowej (ach ten kontrabas), elektroniki oraz rocka niech mają się na uwadze. Majiki jak sama nazwa wskazuje potrafią oczarować i powrót do innych kolumn może być bardzo bolesny.

Podobnie jak pozostałe kolumny serii Majik, Isobariki wyposażone są w układ 2K Array. Jego uzupełnieniem jest głośnik średniotonowy umieszczony na przedniej ściance. Clou programu, czyli tandem głośników w konfiguracji izobarycznej skrył się przed naszymi oczami w podstawie kolumny.

Isobarik zapewnia lepiej kontrolowany, niżej schodzący i wolny od zniekształceń bas dzięki dwóm głośnikom basownym pracującym razem. Umieszczenie tego układu w podstawie kolumny ułatwia ustawienie kolumny w pokoju oraz zapewnia niemal idealne rozchodzenie się niskich częstotliwości. Warto zaznaczyć, że pierwsze kolumny Linn'a wykorzystujące tą technologię pojawiły się... 40 lat temu.

Od tego czasu wiele się zmieniło, jednak dalej układ Isobarik pozwala uzyskać dźwięk, który wprawia doświadczonych słuchaczy w zakłopotanie. Wszystko przez to, że dwa woofery w tym układzie, pracują jak jeden dwukrotnie większy, mimo bardziej kompaktowej obudowy. Dodatkowo dysponują one większą szybkością, sztywniejszą membraną, bardziej liniowo pracującym zawieszenie, co skutkuje mniejszymi zniekształceniami i podbarwieniami, co w rezultacie daje nam wyższej jakości przekaz muzyczny.


Dla osób, które pragną uzyskać jeszcze lepsze brzmienie oferujemy przejście na system Aktiv. Pierwszy etap - możliwość aktywacji głośników basowych Isobarika uzyskamy już przy jednej, dodatkowej końcówce mocy. Zmiana z systemu pasywnego na aktywny może następować etapami, zaczynając od prostego bi-wiringu do dodania końcówki mocy, np. Majik 2100 do Majika DSM lub wzmacniacza zintegrowanego Majik I.


Majik Isobarik jest pierwszą kolumną z serii Majik, która umożliwia etapową rozbudowę aktywną. Isobarik jest tutaj wyjątkiem, głównie ze względu na zasadę działania modułu niskotonowego. Pozwala rozłożenie rozbudowy w czasie, podnosząc brzmienie z każdą rozbudową - bi-wire, tri-wire, quad-wire, Bass Aktiv oraz Aktiv.Dostępny w salonach:


Cena: 3 940 GBP
Majik Isobarik

  • Klasyczna obudowa wykonana przez mistrzów stolarstwa
  • Wykorzystuje układ głośników średnio-wysokotonowych 2K Array
  • Wyjątkowy duży sweetspot ułatwia wybór miejsca odsłuchowego
  • Precyzyjny i szybki głośnik średnio-niskotonowy
  • Dwa głośniki niskotonowe w układzie Isobarik
  • Wiele opcji podłączenia, w tym rozbudowa do wersji aktywnej
  • Możliwość aktywacji układu Isobarik (Bass Aktiv) z jednym wzmacniaczem
  • Maskownice Sekrit Fastener chroniące przetworniki
  • Ponad 250 opcji kolorystycznych do wyboru


Specyfikacja

Wejścia audio:
4x WBT z możliwością podłączenia 4 mm bananów, widełek lub gołego kabla

Tryby podłączenia:
      single-wire, bi-wire, bi-amp, tri-wire, tri-amp
      quad-wire, quad-amp, Bass Aktiv oraz Fully Aktiv

Impedancja oraz skuteczność:
4 Ω / 88 dB

Wymiary kolumny:
Wysokość: 981 mm
Szerokość: 300 mm
Głębokość: 406 mm
Waga: 32 kg

Dodatkowe informacje:
POBIERZ