Majik 140

Magiczne brzmiące kolumny podłogowe dla zaawansowanych
oraz początkujących miłośników muzyki.

Kolumny Majik 140 to 4-drożne kolumny podłogowe, które świetnie brzmią bez względu na rodzaj muzyki. Zaawansowana konstrukcja wykorzystuje szereg opracowanych przez linnowskich akustyków technologii. Układ głośników 2K Array zapewnia czyste wysokie oraz średnie tony oraz szeroką scenę dźwiękowo. Wysokiej klasy woofery o membranie kompozytowej generują świetnie kontrolowane niskie tony uzupełniając całość muzykalnym i szybkim basem. Precyzyjna zwrotnica pasywna dzieli sygnał dla każdego głośnika, oferując w przyszłości możliwość przejścia na system Aktiv.

Konstrukcja 2K Array, opatentowana przez Linn'a pochodzi z wyższych serii kolumn. Układ Array łączy dwa głośniki wysokotonowe w odlewanej metalowej obudowie. Zapewnia ona wyjątkowo czyste i homogeniczne odtworzenie wysokich częstotliwości, jednocześnie pozwalając na ograniczenie połączenia z obudową głośnika. Dzięki wyjątkowo szerokiej dyspersji, kolumny z układem 2K Array zapewniają świetną i stabilną scenę dźwiękową oraz większy niż tradycyjny sweetspot, ułatwiając ustawienie w domu.


Dla osób, które pragną uzyskać jeszcze lepsze brzmienie oferujemy przejście na system Aktiv oraz cięższą stopę. Zmiana z systemu pasywnego na aktywny może następować etapami, zaczynając od prostego bi-wiringu do dodania końcówki mocy, np. Majik 6100
do Majika DSM lub wzmacniacza zintegrowanego Majik I.


Na czym to polega? Każda tradycyjna kolumna głośnikowa składa się z obudowy, z samych głośników (driverów) oraz zwrotnicy. Jest to element pasywny zbudowany tak aby podzielić pasmo i moc otrzymywaną ze wzmacniacza dla każdego głośnika. Budowa może być bardziej lub mniej skomplikowana, jednakże ze względów technicznych nie istnieje coś takiego jak idealna zwrotnica pasywna, zawsze jest ona kompromisem pomiędzy tym co chcemy uzyskać, a tym co możliwe ze względu na użyty sposób filtracji oraz tolerancję poszczególnych komponentów.

Im bardziej skomplikowana zwrotnica pasywna tym więcej "pożera" z mocy wzmacniacza oddawanej do kolumny. Dużym problemem jest zmienośc oporu podczas pracy głośnika (zależna np. od aktualnie odtwarzanego pasma) stąd jego nietypowe zachowanie, wybijanie się np. basu lub wysokich tonów przy różnych poziomach głośności. Inna drogą jest zwrotnica aktywna która dzieli pasmo, "przygotowuje" wzmacniacz do pracy z tym typem głośnika. Jako że filtr aktywny ma swoje niezależne zasilanie, pełna moc wzmacniacza jest dostępna dla głośnika, bez strat, zniekształceń i wielu problemów typowych dla zwrotnic pasywnych.Dostępny w salonach:


Cena: 10 500 PLN
Majik 140

  • Klasyczna obudowa wykonana przez mistrzów stolarstwa
  • Wykorzystuje układ głośników średnio-wysokotonowych 2K Array
  • Wyjątkowy duży sweetspot ułatwia wybór miejsca odsłuchowego
  • Dwa woofery z membraną o konstrukcji kanapkowej
  • Możliwość dostrojenia niskich tonów do pokoju (+/- 2 dB)
  • Wiele opcji podłączenia, w tym rozbudowa do Aktiv
  • Maskownice Sekrit Fastener chroniące przetworniki
  • Opcjonalna, cięższa podstawa wykonana z aluminium
  • Ponad 250 opcji kolorystycznych do wyboru


Specyfikacja

Wejścia audio:
4x WBT z możliwością podłączenia 4 mm bananów, widełek lub gołego kabla

Tryby podłączenia:
      single-wire, bi-wire, bi-amp, tri-wire, tri-amp
      quad-wire, quad-amp oraz Aktiv

Impedancja oraz skuteczność:
4 Ω / 88 dB

Wymiary kolumny:
Wysokość: 975 mm
Szerokość: 250 mm
Głębokość: 335 mm
Waga: 22 kg
Waga: 30 kg (z dodatkowym standem)

Dodatkowe informacje:
POBIERZ