Majik 109

Kolumny Majik 109 to 3-drożne kolumny podstawkowe, które urzekają naturalnością brzmienia. Zaawansowana konstrukcja wykorzystuje szereg opracowanych przez linnowskich akustyków technologii. Układ głośników 2K Array zapewnia czyste wysokie oraz średnie tony oraz szeroką scenę dźwiękowo. Wysokiej klasy mid-woofer odpowiada za niskie tony, dopełniając całość muzykalnym i szybkim basem. Precyzyjna zwrotnica pasywna dzieli sygnał dla każdego głośnika, oferując w przyszłości możliwość przejścia na system Aktiv.

Konstrukcja 2K Array, opatentowana przez Linn'a pochodzi z wyższych serii kolumn. Układ Array łączy dwa głośniki wysokotonowe w odlewanej metalowej obudowie. Zapewnia ona wyjątkowo czyste i homogeniczne odtworzenie wysokich częstotliwości, jednocześnie pozwalając na ograniczenie połączenia z obudową głośnika. Dzięki wyjątkowo szerokiej dyspersji, kolumny z układem 2K Array zapewniają świetną i stabilną scenę dźwiękową oraz większy niż tradycyjny sweetspot, ułatwiając ustawienie w domu. Tym bardziej, że Majiki 109 mogą stać blisko ściany.


Dla osób, które pragną uzyskać jeszcze lepsze brzmienie oferujemy przejście na system Aktiv. Zmiana z systemu pasywnego na aktywny może następować etapami, zaczynając od prostego bi-wiringu do dodania drugiego wzmacniacza, np. Majika 4100 do Majika DSM.


Na czym to polega? Każda tradycyjna kolumna głośnikowa składa się z obudowy, z samych głośników (driverów) oraz zwrotnicy. Jest to element pasywny zbudowany tak aby podzielić pasmo i moc otrzymywaną ze wzmacniacza dla każdego głośnika. Budowa może być bardziej lub mniej skomplikowana, jednakże ze względów technicznych nie istnieje coś takiego jak idealna zwrotnica pasywna, zawsze jest ona kompromisem pomiędzy tym co chcemy uzyskać, a tym co możliwe ze względu na użyty sposób filtracji oraz tolerancję poszczególnych komponentów.

Majik 109 sprawdzi się najlepiej na dedykowanym standzie, jednak będzie brzmiał także dobrze powieszony na dedykowanym uchwycie Brakit lub postawiony na półce z książkami.Dostępny w salonach:


Cena: 5 500 PLN
Majik 140

  • Klasyczna obudowa wykonana przez mistrzów stolarstwa
  • Wykorzystuje układ głośników średnio-wysokotonowych 2K Array
  • Wyjątkowy duży sweetspot ułatwia wybór miejsca odsłuchowego
  • Precyzyjny i szybki głośnik średnio-niskotonowy
  • Wiele opcji podłączenia, w tym rozbudowa do Aktiv
  • Maskownice Sekrit Fastener chroniące przetworniki
  • Dedykowany stand w kolorze czarnym lub srebrnym
  • Możliwość zawieszenia kolumn na ścianie (Brakit)
  • Ponad 250 opcji kolorystycznych do wyboru


Specyfikacja

Wejścia audio:
3x Banan lub widełki

Tryby podłączenia:
      single-wire, bi-wire, bi-amp, tri-wire, tri-amp oraz Aktiv

Impedancja oraz skuteczność:
4 Ω / 88 dB

Wymiary kolumny:
Wysokość: 327 mm
Wysokość: 927 mm (na standzie)
Szerokość: 192 mm
Głębokość: 256 mm
Waga: 6 kg

Dodatkowe informacje:
POBIERZ