Klimax 500 Solo

Referencyjny sterofoniczny wzmacniacz mocy.

Dla wszystkich miłośników muzyki, którzy szukają idealnego wzmacniacza stereofonicznego stworzyliśmy Klimax'a 500 Twin. Jest to bardziej kompaktowa wersja naszego referencyjnego wzmacniacza, z którym dzieli on budowę. Podobnie jak w monoblokach Solo, Twin wewnętrznie został podzielony na dwie sekcje - wzmocnienia oraz zasilacza rozdzielone tunelem chłodzącym pozwalającym na utrzymianie odpowiedniej temperatury.

W odróżnieniu od typowych wzmacniaczy dużej mocy, zamiast użyć typowe radiatory, konstruktorzy Klimaxów uprościli całość. W obu wzmacniaczach Klimax to obudowa jest jednocześnie radiatorem, zapewniając odpowiednie warunki pracy układom elektronicznym oraz zabezpieczając tor sygnałowy od różnego rodzaju zewnętrznych zakłóceń.

Klimax 500 Twin utrzymuje ścieżkę sygnałową tak krótką jak to tylko możliwe. Układy wejściowe (obsługujące wejścia XLR oraz RCA) są tuż przy stopniach mocy, co powoduje, że nie musimy sztucznie wydłużać toru i pozwala na minimalizację zniekształceń. Gniazda głośnikowe są dostępne w dwóch wersjach WBT oraz Neutrik Speakon. Drugie z nich umożliwiają podłączenie w bi-wiringu, poprawiając brzmienie.

Zasilacz Dynamik zapewnia odpowiednią rezerwę prądową dla wszystkich sekcji i szybciej reaguje niż typowe układy zasilania oparte o baterie kondensatorów oraz transformator toroidalny. Dzięki relatywnie niedużym rozmiarom wzmacniacz może zostać umieszczony w pobliżu kolumn lub nawet zawieszony na ścianie, tam gdzie ilość miejsca jest ograniczona. Bardziej ekologicznie nastawionych użytkowników ucieszy również układ automatycznego uśpienia wzmacniacza (i tym samym redukcji zużycia prądu) przy braku sygnału trwającym dłużej niż 15 minut. Wystarczy podać sygnał muzyczny aby wzmacniacz sam się obudził.

Jeśli zależy Państwu na najlepszym wzmocnieniu w wersji stereo, Klimax 500 Twin razem z pozostałymi komponentami serii Klimax pozwoli na osiągnięcie perfekcyjnego dźwięku.Dostępny w salonach:


Cena: 41 800 PLN
Klimax 500 Twin

  • Referencyjna, sterofoniczna 250W końcówka mocy
  • Owoc ponad 15 lat pracy inżynierów elektroniki Linn'a
  • Elektryczne i mechaniczne rozdzielenie sekcji wzmacniacza
  • Najwyższej klasy wzmacniacz 2-kanałowy o wyjątkowej urodzie
  • Obudowa wycinana z pojedyńczego bloku aluminium
  • Zaawansowany zasilacz 5. generacji Linn Dynamik
  • Układ wykrywania sygnału, oszczędzający energię
  • Wybór wyjść głośnikowych - WBT lub Neutrik
  • Niewidoczny układ chłodzenia wzmacniacza
  • Możliwość zawieszenia na ścianie (V-Klip)


Specyfikacja

Wejścia audio:
1x Analogowe RCA
1x Analogowe XLR

Wyjścia audio:
1x Analogowe RCA
1x Głośnikowe WBT
lub
2x Głośnikowe Neutrik Speakon
    wyjścia Speakon umożliwiają podpięcie kabli w bi-wiringu
    lub quad-wiringu w celu dalszej poprawy brzmienia

Wymiary urządzenia:
Szerokość: 350 mm
Głębokość: 355 mm
Wysokość: 60 mm
Waga: 9,0 kg

Dodatkowe informacje:
POBIERZ