Klimax 350

Referencyjny system głośnikowy.

Kolumny Klimax 350 to nasza flagowa konstrukcja głośnikowa i owoc ponad 40 lat doświadczenia w budowie wysokiej klasy systemów muzycznych. Przepiękna, zgrabna obudowa zbudowana z prasowanej sklejki brzozowej skrywa nasze najlepsze rozwiązania akustyczne.

Pierwszym elementem, który rzuca się w oczy jest układ 3K Array odpowiadający za reprodukcję wysokich oraz średnich tonów. Składa się on z trzech głośników kopułkowych - supertweetera, tweetera (głośnika wysokotonowego) oraz średniotonowego. Maksymalne zbliżenie do siebie głośników poprawia rozpraszanie ich dźwięku oraz tworzy efekt punktowego źródła dźwięku w dużym zakresie częstotliwości. Specjalnie uformowana obudowa z aluminium separuje przetworniki od głównej obudowy oraz kontroluje efekt dyfrakcji fali dźwiękowej na krawędziach.

Pracę układu 3K Array wspomaga głośnik odpowiedzialny za wyższy bas. Za niskie częstotliwości odpowiada tandem wooferów z układem Aktiv Servo Bass. System ten korzysta z potencjometru zamontowanego na membranie, mierząc jego wychylenie i korygując w czasie rzeczywistym jego wychylenie zgodnie z dostarczanym sygnałem. Owocuje to redukcją poziomu zniekształceń, większą liniowością niskich tonów oraz niesamowitą dynamiką basu.

Podstawa wykonana z ciężkiej stali wycinanej plazmowo dociąża całą konstrukcję. Zapewnia ona większą stabilność, obniżenie środka ciężkości oraz minimalizację wibracji.

Z tyłu obudowy, w uformowanym wycięciu znajdziemy zawieszony moduł wzmocnienia. Jest od odseparowany od głośników, tak aby wibracje produkowane przez głośnik nie wypływały na pracę elektroniki.

Flagowa kolumna Klimax 350 Exakt, zawiera komplet obwodów cyfrowych, w tym układy DSP oraz konwertery cyfrowo-analogowe w technologii Katalyst znanej z naszych flagowych źródeł cyfrowych. Dzięki niezależnemy zasilaniu każdego ze stopnii konwersji możemy uzyskać większą liniowość oraz niespotykanie niski poziom zakłóceń, o klasę lepszy niż w poprzedniej generacji produktach cyfrowych Linn'a.

Każdy z przetworników dysponuje własnym torem z aktywną zwrotnicą cyfrową. Wzmocnieniem sygnału zajmuje się komplet sześciu wzmacniaczy w technologii Chakra o łącznej mocy 3500W. Dzięki wbudowanemu wzmocnieniu aby stworzyć kompletny system audio wystarczy dodać kompatybilny odtwarzacz Linn DS lub DSM. Połączenie pomiędzy odtwarzaczem a kolumnami przebiega kablami Exakt Link umożliwiającymi bezstratny przesył sygnału cyfrowego.

Cyfrowa zwrotnica zastosowana w kolumnach Exakt umożliwia przedłużenie bezstratnego połączenia pomiędzy studiem nagraniowym a naszym pokojem. Oferuje ona nie tylko możliwość dobrania idealnych parametrów podziału, ale również eliminację zniekształceń fazowych oraz dopasowanie działania całego systemu muzycznego do indywidualnej akustyki naszego pomieszczenia.

Kolumny Klimax 350 dostępne są również w wersji analogowej (350P) z aktywną wyłącznie sekcją niskotonową.Klimax 350P

Kolumny pasywne z aktywną sekcją niskotonową w technologii Chakra. Idealny partner dla końcówek mocy Klimax 500 Solo lub 500 Twin.
Możliwość rozbudowy do wersji Exakt, przy użyciu zewnętrznych zwrotnic aktywnych Exaktbox.

Wejście sygnału: 4x WBT / XLR
Zintegrowane wzmocnienie: 2000WDostępny w salonach:


Klimax 350 Exakt Cena: 268 000 PLN
Klimax 350P Cena: 116 000 PLN
Klimax 350

 • Referencyjna kolumna głośnikowa - zintegrowany system Exakt
 • Przepiękna obudowa wykonana przez mistrzów stolarstwa
 • Układ głośnikowy 3K Array w kolorze czarnym lub srebrnym
 • Odseparowana elastycznym zawieszeniem sekcja elektroniki
 • Najwyższej klasy wbudowane wzmacniacze w technologii Chakra
 • Cyfrowa, programowalna aktywna zwrotnica w technologii Exakt
 • Możliwość dopasowania systemu do akustyki pomieszczenia
 • Sekcja konwerterów cyfrowo-analogowych klasy Klimax
 • Dwa głośniki niskotonowe z układem Aktiv Servo Bass
 • Zaawansowany zasilacz 5. generacji Linn Dynamik
 • Wejście i wyjście sygnału cyfrowego Exakt Link
 • Ponad 250 opcji kolorystycznych do wyboru
 • Ciężka, 20 kg wykonana ze stali podstawa


Specyfikacja

Wejścia audio:
1x Exakt Link

Wyjścia audio:
1x Exakt Link
      Do podłączenia innych komponentów Exakt

Wzmocnienie:
Głośnik super-wysokotonowy: 100W
Głośnik wysokotonowy: 100W
Głośnik średniotonowy: 400W
Głośnik średnio-niskotonowy: 400W
Głośniki basowe: 1000W (2x)

Wymiary kolumny:
Wysokość: 1130 mm
Szerokość: 312 mm
Głębokość: 430 mm
Waga: 74 kg

Dodatkowe informacje:
POBIERZ