Kandid

Na 40-lecie Linn’a przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę dla wszystkich miłośników muzyki. Mamy zaszczyt zaprezentować najlepszą wkładkę MC, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy – Linn Kandid.

Jedną z rzeczy która od razu rzuca się w oczy, to jej wygląd. W odróżnieniu od wcześniejszych naszych konstrukcji, Kandid został pozbawiony tradycyjnej obudowy. Pozwoliło to zredukować wagę w stosunku do wcześniejszych modeli o prawie 1/3. Nowy, jest również układ magnetyczny oraz ułożenie cewek względem wspornika wkładki. Kandid podobnie jak wszystkie referencyjne wkładki gramofonowe Linn’a wykorzystuje opatentowany trzy punktowy układ mocowania. Body zostało wykonane z tego samego aluminium co headhell ramienia Ekos SE, z którym Kandid najczęsciej będzie pracować.

Tworząc wkładkę Kandid nasi inżynierowie zastosować wiele nowych rozwiązań aby jeszcze podnieść poprzeczkę jakości brzmienia w stosunku do referencyjnej wkładki Akiva. Cel został osiągnięty, dzięki radykalnemu podejściu do obudowy, zmniejszając rezonanse własne materiałów, projektując zupełnie nowy układ odczytujący oraz zmniejszając zakłócenia magnetyczne wokół cewek. Czy ta misja się udała? Wystarczy tylko posłuchać, a wszystko staje się jasne. Kandid brzmi tak dobrze, że będziemy mieli ochotę przesłuchać całą naszą kolekcję aby odkrywać muzykę na nowo.


Dostępny w salonach:
Linn LP12 Specialist

Cena: 17 400 PLN
Kandid

Specyfikacja

Typ wkładki: Niskopoziomowa wkładka Moving Coil (MC)
Igła oraz wspornik: Szlif Line Contact - 3um x 70um
wspornik wykonany z boru
Vertical Tracking Angle: 20 stopni
Siła nacisku: 1.72 g - 1.77 g (zalecana - 1.75 g)
Typ połączenia: Flying wire
Rekomendowane obciążenie: 70 Ω - 1 kΩ (wybór przez odsłuch)
Separacja kanałów przy 1kHz: Lepsza niż 35 dB
Równowaga kanałów przy 1 kHz: +/- 0.5 dB
Poziom wyjściowy: 0.4 mV
Waga: 5.7 g (bez osłony)