Akudorik

Nie każdy dysponuje dużym pomieszczeniem, gdzie chcemy cieszyć się muzyką. Czasami trzeba pójść na kompromis względem powierzchni pokoju, ale nie musi oznaczać to kompromisów w brzmieniu.

Dla wszystkich posiadaczy mniejszych pomieszczeń prezentujemy kolumnę Akudorik - Ideał w w kompaktowej formie.

Akudoriki, podobnie jak ich więksi bracia posiadają wbudowany moduł Exakt. Tym razem, zamiast na tylną ściankę obudowy, trafił on do podstawy. Trzeba przyznać, że to idealne rozwiązanie. Kolumna nie jest większa, a stand i tak będzie potrzebny. Podobnie jak w Klimaxach czy Akubarikach, elektronika jest zawieszona, tak aby wibracje powstałe podczas pracy kolumny nie przenosiły się na układy elektroniczne wzmacniacza. Całość zapewnia idealne warunki pracy elektronice oraz kolumnie. Wewnętrzna cyfrowa zwrotnica aktywna dzieli sygnał dla czterech poszczególnych głośników.

Układ głośnikowy 3K Array składa się z trzech wyspecjalizowanych głośników - super-tweetera, głośnika wysokotonowego oraz kopułki średniotonowej. Całość zamknięta w aluminiowym body, zapewnia wyjątkowo jednorodną i szeroką propagację dźwięku, tworząc urzekającą oraz holograficzną scenę dźwiękową. Optymalne rozmieszczenie głośników daje efekt jednorodnego, szerokopasmowego źródła dźwięku. Mid-woofer z membraną o strukturze kanapkowej wypełnia najniższy zakres, dostarczając szybkiego i doskonale kontrolowanego basu.

Wbudowany wzmacniacz o łącznej mocy 400W zawiera cztery osobne układy wzmocnienia (wraz z układami DSP i konwerterami cyfrowo-analogowymi), po jednym na każdy przetwornik i umożliwia uproszczenie systemu do dwóch elementów - np. odtwarzacza Akurate DSM oraz kolumn. Końcówki mocy w technologii Chakra zasilane są przez linnowski zaawansowany zasilacz impulsowy 5. generacji - Dynamik. Ścieżka sygnału jest tak krótka, jak to tylko możliwe.

Cyfrowa zwrotnica zastosowana w kolumnach Akudorik Exakt umożliwia przedłużenie bezstratnego połączenia pomiędzy studiem nagraniowym a naszym pokojem. Uferuje ona nie tylko możliwość dobrania idealnych parametrów podziału, ale również eliminację zniekształceń fazowych oraz dopasowanie działania całego systemu muzycznego do indywidualnej akustyki naszego pomieszczenia.

Kolumny Akudorik dostępne są również w wersji pasywnej.Akudorik Passive

Znakomita muzycznie propozycja dla miłośników monitorów. Doskonały partner wzmacniaczy Akurate. Kolumny pasywne z opcją rozbudowy do wersji Exakt, przy użyciu zewnętrznych zwrotnic aktywnych Akurate Exaktbox.

Wejścia: single-wire, bi-wire, tri-wire lub quad-wire (banan)Exakt Dorik Stand

Samodzielna podstawa pod głośnik z wbudowaną sekcją cyfrową oraz czterema końcówkami mocy Chakra. Umożliwia upgrade innych modeli kolumn podstawkowych Linn'a do wersji Exakt - m. in. Akurate 212.

Wejścia: 1x Exakt Link
Zintegrowane wzmocnienie: 400WDostępny w salonach:


Akudorik Exakt Cena: 95 000 PLN
Akudorik Passive Cena: 26 500 PLN
Akudorik

 • Kolumna głośnikowa Akurate - zintegrowany system Exakt
 • Przepiękna obudowa wykonana przez mistrzów stolarstwa
 • Układ głośnikowy 3K Array w kolorze czarnym lub srebrnym
 • Odseparowana elastycznym zawieszeniem sekcja elektroniki
 • Cztery wbudowane w stand wzmacniacze w technologii Chakra
 • Cyfrowa, programowalna aktywna zwrotnica w technologii Exakt
 • Możliwość dopasowania systemu do akustyki pomieszczenia
 • Sekcja konwerterów cyfrowo-analogowych klasy Akurate
 • Zaawansowany zasilacz 5. generacji Linn Dynamik
 • Wejście i wyjście sygnału cyfrowego Exakt Link
 • Ponad 250 opcji kolorystycznych do wyboru


Specyfikacja

Wejścia audio:
1x Exakt Link

Wyjścia audio:
1x Exakt Link
      Do podłączenia innych komponentów Exakt

Wzmocnienie:
Głośnik super-wysokotonowy: 100W
Głośnik wysokotonowy: 100W
Głośnik średniotonowy: 100W
Głośnik niskotonowy: 100W

Wymiary kolumny:
Wysokość: 958 mm (na standzie)
Szerokość: 228 mm
Głębokość: 325 mm
Waga: 23 kg

Dodatkowe informacje:
POBIERZ